5. Fejezet
A Bespini Felhvros fltt az g szoksos tompa narancssrga sznben pompzott. Azonban mg a sr felhrteg mgl is megvilgtotta a lebeg metropoliszt a bolyg hatalmas napja. Furcsa „telepls” volt ez a Felhvros, hiszen a Coruscantit is megkzelt magassgba trtek a felhkarcoli annak ellenre, hogy egy hatalmas, knnyedn egy helyben lebeg vroson lltak. Az egsz vrost csupn azrt hoztk ltre, mert ilyen magassgban lehet jl befogni s feldolgozni a tibanna gzt, amiben ez a planta igen csak bvelkedett. pletei kivtel nlkl tglavrses sznek voltak. Br minden plet a felht fele nylt, azrt a fldn nagy volt az utcai forgalom. Persze ennek a forgalomnak is a felt azok a lnyek tettk ki, akik a tibanna kitermelsben, vagy a fellegvros mkdtetsben dolgoztak s ezrt kellet lent lennik, de mg gy is, ami a fajokat illeti, rendkvl vegyes volt a trsasg. Voltak kztk magas, fak narancssrga br, hajlott nyak Ithor-iak, na meg persze azok a kis zmk, aprcska lnyek, gnynevkn (ami annyira rjuk ragadt, hogy mindenki gy nevezi ket) „undibundik”. Nekik az volt a munkjuk, hogy selejtezzk le s dolgozzk fel a fellegvros als rszeiben lv „mhelykn” a kezkre adott sszes fmhulladkot. Ez egyfajta kzmunknak szmtott. Ezeken kvl mg mszkltak az utckon emberek, rodiaiak, kicsit ritkbban twi’lek-ek, s mg sokig sorolhatnm. A fellegvrosban (nyilvn azrt mert a levegben lebegett az egsz) rengeteg leszllplya volt. s a vros nem is volt vdtelen. A levegben rjratoz ikerkabinos jrrhajk jjel nappal psztztk a lgteret, s a „fldet” is. Egyszval klnleges, s taln egyedlll hely volt Fellegvros. De volt ott egy plet, ami kiss kitnt a tbbi kzl. Magas volt ugyan, de a szlessg-magassg arny kiegyenltettebb volt itt, mint a tbbi pleten. Ez volt a Bespin-i Jedi Pavilon! Ezt a helyi lakosok ptettk a lovagok tiszteletre. Kvlrl nem egy klns plet volt, de bell, a hatalmas terem kzepn kt ris oszlop nylt a tetig. Szlen folyosk. s a kzps rszbe szemben egymssal kt lpcs vezetett. A lpcsk fels rszei mellett pedig kt csuklys, kristlyt tart jedi szobor llt. Kb. 3-4 mter magasak voltak. Igazi mesteri alkotsok. Ezek ellenre a bels trben is rezni lehetett, hogy ez a Bespini pavilon, hiszen a falak, a mennyezet, s a padl is azt a jellegzetes helyi tglavrs sznt viselte. A pavilon egyik szls folyosjn egy jedi mester stlgatott nyugtalanul. Szavakat mormogott magban, br egyedl volt az pletben. Ilyen korn reggel mg egy jedi sem ltogatott el oda. sem jtt volna, de a Wayland-i id szerint j idpontban rkezett volna. Csak ht itt hajnali 4 ra van. Waylanden pedig este 9.
- Vajon mikor rkezik meg. Mr itt kellene lennie!- morogta a jedi mester nyugtalan, halk, aggd hangon - ha nem jn vissza 5 rn bell, elmegyek Wayland-re. Nem is tvedhetett, hiszen a Bespin-t nem ehet eltveszteni. Biztos, hogy fejbl is tudja a koordintkat, na meg, ha eltvedt volna, mr segtsget krt volna tlem, de a kommlinkem meg se szlal, mita eljttem. Mr jelentenie kellett volna, ha valamit tallt! Elg! Utna megyek. A jedi mester kiment a pavilonbl, s egyenesen az utasszllt brkjhoz indult. Megkettzte lpteit, s egy perc mlva mr a piltaflkben lt.
- Remlem nem esett baja- mondta, aztn ellenrizte a mszereket, felszllt, s miutn elhagyta a Bespin lgkrt, belpett a hiperrbe. A piltaflke ablakt betltttk a csillagok, melyek a hiperugrskor fnyes cskokk vltoztak.
A jedi egy gyors prgssel hrtott, majd ugyanebbl a lendletbl lecsapott a sith bal karjra. Az meg egyszeren vdte a hirtelen tmadst. 10 percnyi vvs utn a kt kard ismt sszeakadt a levegben. Mindketten tudtk, hogy aki le tudja nyomni a msik kardjt, szinte biztos, hogy nyer, vagyis vgez ellenfelvel. Hol a sith, hol a jedi llt jobban, de mg egyikk sem tudott annyira fellkerekedni, hogy vgrehajthassa a vgzetes mozdulatot…
|